Apply here to become a Student Register here for classes See the class schedule Need Help?

Need a class? Check out the list below for all of our currently open classes for Fall Semester 2020. For help to get started, contact the department below.

Become a City College Student

Facebook, Instagram and Twitter @sdcityoutreach
Email: cityoutreach@sdccd.edu
Phone: 619.800.2308
 

Peer Advocacy Center
619.388.4047
A-Building, A-313

Hours:
Mon-Tue from 8:00a-7:00p
Wed-Thu from 8:00a-6:00p
Fri from 8:00a-3:00p

Class Nbr Subject Catalog Course Description Name Max Units Start Date End Date DAYS Mtg Start Mtg End # Weeks
45216 ACCT  116A Financial Accounting Kenneth Dennis 4.00 9/28/2020 12/14/2020 10
45227 ACCT  116A Financial Accounting Kenneth Dennis 4.00 9/28/2020 12/14/2020 10
47345 AIRE   60 Construction Safety and Health Justin Bond 2.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47343 AIRE   60 Construction Safety and Health Kevin Smith 2.00 8/17/2020 10/10/2020 8
47347 AIRE   94 HVAC/R Certification Training Justin Bond 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47360 AIRE  124 Power & Control Systems Theory Dimitry Morgan 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 4:30 PM 5:50 PM 16
47361 AIRE  125 Power & Control Systems Lab Dimitry Morgan 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:10 PM 9:15 PM 16
47362 AIRE  132 Advanced Refrig. & AC Theory Agustin Montoya 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 4:30 PM 5:50 PM 16
47363 AIRE  133 Advanced Refrig. & AC Lab Agustin Montoya 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:10 PM 9:15 PM 16
47364 AIRE  138 HVAC System Design Bahman Rafii 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 5:20 PM 6:45 PM 16
47365 AIRE  139 HVAC System Design Lab Bahman Rafii 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 6:55 PM 10:00 PM 16
40082 AMSL  116 American Sign Lang Lvl II Melanie Nakaji 4.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40084 AMSL  116L American Sign Lang II (Lab) Paulette Sottak 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40003 ANTH  102 Intro to Bio Anthropology Arnie Schoenberg 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40004 ANTH  102 Intro to Bio Anthropology Karen Lacy 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40011 ANTH  103 Intro to Cultural Anthropology George Gross 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40010 ANTH  103 Intro to Cultural Anthropology George Gross 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40013 ANTH  104 Lab in Bio Anthropology Karen Lacy 1.00 8/17/2020 12/14/2020 R 12:45 PM 3:50 PM 16
40017 ANTH  107 Intro to Archaeology George Gross 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40018 ANTH  120 Archaeological Artifact Analys George Gross 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 12:45 PM 2:50 PM 16
40019 ANTH  130 Bones: Human Osteology Tori Randall 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40023 AODS  153 Chem Depend Family Counsel Tec Keith Burke 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 9:35 AM 12:45 PM 16
40024 AODS  154 AODS Law and Ethics Joseph Pando 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 9:35 AM 12:45 PM 16
40027 AODS  156 Case Management Richard Granstaff II 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 5:30 PM 8:40 PM 16
40031 AODS  162 AODS Internship Seminar Wendy Wiehl 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 1:00 PM 4:10 PM 16
40032 AODS  163 Chemical Dependency Internship Keith Burke 3.50 8/17/2020 12/14/2020 16
48832 ARTF  104 Artists and Designers Today Prudence Horne 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
48826 ARTF  150A Two-Dimensional Design 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:00 PM 7:30 PM 16
40512 ARTF  155B Freehand Drawing II Terri Hughes-Oelrich 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:45 PM 16
48824 ARTF  165B Composition in Painting II Wayne Hulgin 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:00 PM 7:30 PM 16
47257 ARTF  165D Composition in Painting IV Wayne Hulgin 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:00 PM 7:30 PM 16
40527 ARTF  170B Contemporary Crafts II Anna Delgado 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 1:00 PM 2:30 PM 16
40594 ARTF  175A Sculpture I Anna Delgado 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 3:00 PM 4:30 PM 16
40599 ARTF  175C Sculpture III Terri Hughes-Oelrich 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 3:00 PM 4:30 PM 16
40544 ARTF  195A Ceramics I Anna Delgado 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 1:00 PM 2:30 PM 16
40545 ARTF  195B Ceramics II Anna Delgado 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 1:00 PM 2:30 PM 16
40546 ARTF  195C Ceramics III Anna Delgado 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 1:00 PM 2:30 PM 16
40547 ARTF  197A Handbuilding Ceramics I Anna Delgado 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 1:00 PM 2:30 PM 16
40611 ARTG  106 Typography Channin Fulton 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41366 ARTG  106 Typography Petra Ives 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41425 ARTG  118 Graphic Design History Candice Lopez 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47608 ASTR  101 Descriptive Astronomy Lorenza Levy 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47606 ASTR  101 Descriptive Astronomy Gerardo Scappaticci 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47613 ASTR  111 Astronomy Laboratory Sumangala Rao Sudhakar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47561 BIOL  107 General Biology Lecture/Lab Roya Lahijani 4.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
48024 BIOL  110 Intro to Oceanography Mikayla Ortega 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 2:20 PM 3:45 PM 16
40045 BLAS  140A Hist U.S./Black Perspectives Alvin Spearman 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47298 BLAS  140A Hist U.S./Black Perspectives Nathan Katungi 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40055 BLAS  140B Hist U.S./Black Perspectives Alvin Spearman 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40054 BLAS  140B Hist U.S./Black Perspectives Alazar Tesfamariam 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40051 BLAS  140B Hist U.S./Black Perspectives Alvin Spearman 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
45222 BUSE   90A Learning Skills Leroy Brady 1.50 9/14/2020 10/24/2020 6
45209 BUSE   92 Intro to Bus Communications Russell Corpron 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45221 BUSE  100 Introduction to Business Nancy Fredericks 3.00 10/26/2020 12/14/2020 6
45244 BUSE  119 Business Communications Leroy Brady 3.00 10/26/2020 12/14/2020 6
45245 BUSE  119 Business Communications Leroy Brady 3.00 9/14/2020 12/14/2020 12
45213 BUSE  120 Principles of Money Management Tania Serhan 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45200 BUSE  140 Business Law & the Legal Envir Shoshana Dennis 3.00 11/2/2020 12/14/2020 5
45248 BUSE  140 Business Law & the Legal Envir Shoshana Dennis 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48373 BUSE  150 Human Relations in Business Charlotte Rankin 3.00 11/9/2020 12/14/2020 4
45246 BUSE  150 Human Relations in Business Charlotte Rankin 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47258 BUSE  201 Business Organization & Mgmt Charlotte Rankin 3.00 11/9/2020 12/14/2020 4
45657 CBTE   94 Intro to Computer Keyboarding Barbara Riva 1.00 11/2/2020 12/14/2020 5
45622 CBTE  114 Intro to Microsoft Windows Mauricio Cordeiro 1.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40297 CBTE  120 Beginning Microsoft Word Mauricio Cordeiro 2.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45658 CBTE  140 Beginning Microsoft Excel Mauricio Cordeiro 2.00 11/2/2020 12/14/2020 5
45659 CBTE  164 Intro to Microsoft Outlook John De Lao 1.00 11/2/2020 12/14/2020 5
41461 CBTE  180 Microsoft Office Andre Andersen 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47626 CHEM  111 Chemistry in Society Mikia Haggard 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47627 CHEM  111L Chemistry in Society Lab Mikia Haggard 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47633 CHEM  152 Intro to General Chemistry Nancy Crispen 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47656 CHEM  251 Quantitative Analytical Chem Mikia Haggard 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40062 CHIC  141A U.S. History/Chicano Perspectv Velma Calvario 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40065 CHIC  141A U.S. History/Chicano Perspectv Justin Akers 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
45596 CHIC  141A U.S. History/Chicano Perspectv Francisco Manzano 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40063 CHIC  141A U.S. History/Chicano Perspectv Justin Akers 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40064 CHIC  141A U.S. History/Chicano Perspectv Angelica Gonzalez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40066 CHIC  141A U.S. History/Chicano Perspectv Abel Macias 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41521 CHIC  141B U.S. History/Chicano Perspectv 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40071 CHIC  141B U.S. History/Chicano Perspectv Justin Akers 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40075 CHIC  141B U.S. History/Chicano Perspectv America Martinez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40074 CHIC  141B U.S. History/Chicano Perspectv Angelica Gonzalez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40072 CHIC  141B U.S. History/Chicano Perspectv Angelica Gonzalez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41231 CHIC  141B U.S. History/Chicano Perspectv Jorge Hernandez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40091 CHIL  101 Human Growth & Development Susan Fontana 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40093 CHIL  101 Human Growth & Development Susan Fontana 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40092 CHIL  101 Human Growth & Development Denise Blaha 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45699 CHIL  215 Adlt Superv/Mentor Ec Berta Harris 3.00 9/14/2020 12/14/2020 12
45656 CISC  150 Intro to Computer/Infor Scienc Andre Andersen 3.00 11/9/2020 12/14/2020 4
45655 CISC  181 Principles of Info Systems Richard Pelletier 4.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48375 CISC  181 Principles of Info Systems Theresa Savarese 4.00 11/9/2020 12/14/2020 4
45626 CISC  181 Principles of Info Systems Theresa Savarese 4.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45628 CISC  190 Java Programming Behnam Salemi 4.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45629 CISC  192 C/C++ Programming Richard Pelletier 4.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41517 CISC  192 C/C++ Programming Joaquin Velez-Cadilla 4.00 10/12/2020 12/14/2020 8
49139 COMS  103 Oral Communication Maria Jose Zeledon Perez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
40174 COMS  103 Oral Communication 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
40177 COMS  104 Advanced Public Communication Erin Engstrom 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
49140 COMS  135 Interpersonal Communication Maria Jose Zeledon Perez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40184 COMS  180 Intercultural Communication Erin Engstrom 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40183 COMS  180 Intercultural Communication Erin Engstrom 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40181 COMS  180 Intercultural Communication Erin Engstrom 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
45600 COSM   55 Introductory Esthetician Kim Czerwonka 2.50 8/17/2020 9/19/2020 5
47659 COSM   55L Introductory Esthetician Lab Kim Czerwonka 6.50 8/17/2020 10/24/2020 10
45598 COSM   60 Skin Diseases and Disorders Kim Czerwonka 2.50 8/17/2020 9/19/2020 5
47663 COSM   60L Intermed Cosmetology Lab I Patricia Grooms-Jones 6.00 8/17/2020 10/24/2020 10
45603 COSM   65 Advanced Esthetician Sudabeh Phillips 2.50 11/2/2020 12/14/2020 5
47661 COSM   65L Advanced Esthetician Lab Kim Czerwonka 6.50 8/17/2020 10/24/2020 10
45601 COSM   70 Chemistry & Chemical Services Patricia Grooms-Jones 2.50 11/2/2020 12/14/2020 5
47692 COSM   70L Intermed Cosmetology Lab II Patricia Grooms-Jones 6.00 8/17/2020 10/24/2020 10
47693 COSM   80L Advanced Cosmetology Lab I Sylvia Leon 6.00 8/17/2020 10/24/2020 10
47694 COSM   90L Advanced Cosmetology Lab II Kim Czerwonka 6.00 8/17/2020 10/24/2020 10
45602 COSM   95 State Board Review Sylvia Leon 2.50 11/2/2020 12/14/2020 5
40914 DANC  110A Ballet I Debra Toth 1.50 8/17/2020 12/14/2020 T 2:20 PM 3:45 PM 16
40913 DANC  110A Ballet I Terri Shipman 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 8:00 AM 9:25 AM 16
40917 DANC  110B Ballet II Debra Toth 1.50 8/17/2020 12/14/2020 T 2:20 PM 3:45 PM 16
40916 DANC  110B Ballet II Terri Shipman 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 8:00 AM 9:25 AM 16
40920 DANC  110C Ballet III Debra Toth 1.50 8/17/2020 12/14/2020 T 2:20 PM 3:45 PM 16
40919 DANC  110C Ballet III Terri Shipman 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 8:00 AM 9:25 AM 16
40922 DANC  110D Ballet IV Terri Shipman 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 8:00 AM 9:25 AM 16
40923 DANC  110D Ballet IV Debra Toth 1.50 8/17/2020 12/14/2020 T 2:20 PM 3:45 PM 16
48901 DANC  111 Global Dance Traditions 2.00 8/17/2020 12/14/2020 F 11:00 AM 2:10 PM 16
40924 DANC  115A Tap I Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 9:35 AM 11:00 AM 16
40925 DANC  115B Tap Dance II Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 9:35 AM 11:00 AM 16
40926 DANC  115C Tap Dance III Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 9:35 AM 11:00 AM 16
40927 DANC  115D Tap Dance IV Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 9:35 AM 11:00 AM 16
40928 DANC  120A Hip Hop I Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 R 12:45 PM 2:10 PM 16
40929 DANC  120A Hip Hop I Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 2:20 PM 3:45 PM 16
40930 DANC  120B Hip Hop II Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 R 12:45 PM 2:10 PM 16
40931 DANC  120B Hip Hop II Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 2:20 PM 3:45 PM 16
40933 DANC  120C Hip Hop III Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 2:20 PM 3:45 PM 16
40932 DANC  120C Hip Hop III Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 R 12:45 PM 2:10 PM 16
40934 DANC  120D Hip Hop IV Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 R 12:45 PM 2:10 PM 16
47306 DANC  120D Hip Hop IV Grace Jun 1.50 8/17/2020 12/14/2020 M 2:20 PM 3:45 PM 16
40935 DANC  135A Jazz Dance I Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 11:10 AM 12:35 PM 16
40936 DANC  135B Jazz Dance II Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 11:10 AM 12:35 PM 16
40938 DANC  135C Jazz Dance III Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 11:10 AM 12:35 PM 16
48902 DANC  135D Jazz Dance IV Kristin Arcidiacono 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 11:10 AM 12:35 PM 16
40940 DANC  140A Modern Dance I Terri Shipman 1.50 8/17/2020 12/14/2020 S 9:35 AM 11:00 AM 16
40941 DANC  140A Modern Dance I Zaquia Mahler Salinas 1.50 8/17/2020 12/14/2020 W 11:10 AM 12:35 PM 16
40956 DANC  181 History of Dance Terry Wilson 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47307 DANC  181 History of Dance Terry Wilson 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40955 DANC  181 History of Dance Terry Wilson 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41562 DANC  271A Stage Costuming for Dance 2.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41571 DANC  271D Sound Design for Dance Prod 2.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41218 DJRN  200 Newswriting for Multimedia Nicole Vargas 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 9:35 AM 12:35 PM 16
40186 DJRN  210 Reporting and Editing Nicole Vargas 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40188 DJRN  212 News Publication Management Nicole Vargas 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40968 DRAM  105 Introduction to Dramatic Arts Mary Singer 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47304 DRAM  105 Introduction to Dramatic Arts Katie Stone 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
40967 DRAM  105 Introduction to Dramatic Arts Mary Singer 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40966 DRAM  105 Introduction to Dramatic Arts Mary Singer 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
47305 DRAM  107 Study of Filmed Plays Carol Whaley 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48817 DRAM  107 Study of Filmed Plays Carol Whaley 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
40969 DRAM  107 Study of Filmed Plays Carol Whaley 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48818 DRAM  109 Theater and Social Issues Katie Stone 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48819 DRAM  118 Intermediate Playwriting Matthew Thompson 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
48820 DRAM  119 Acting for Film & Television Katherine Rodda 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 10:05 AM 12:45 PM 16
40975 DRAM  123 Beginning Stagecraft 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 3:15 PM 16
40977 DRAM  126 Advanced Stagecraft 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 3:15 PM 16
40985 DRAM  132 Beginning Acting Katherine Rodda 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 10:05 AM 12:35 PM 16
40986 DRAM  132 Beginning Acting Katie Stone 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 3:15 PM 16
40989 DRAM  133 Intermed Acting Katie Stone 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 3:15 PM 16
40987 DRAM  133 Intermed Acting Katherine Rodda 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 10:05 AM 12:35 PM 16
47191 DSPS   34 College Success Skills Tayler Nichols 1.00 10/12/2020 12/14/2020 F 9:35 AM 11:25 AM 8
41206 DSPS   34 College Success Skills Tayler Nichols 1.00 8/17/2020 10/10/2020 F 9:35 AM 11:25 AM 8
48371 ECON  120 Principles of Macroeconomics Alex Obiya 3.00 11/2/2020 12/14/2020 5
45203 ECON  121 Principles of Microeconomics Alex Obiya 3.00 11/2/2020 12/14/2020 5
45236 ECON  121 Principles of Microeconomics Alex Obiya 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41208 EDUC  100 Tutor Training 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47477 EGEE   50 Building Science Principles Justin Bond 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47366 EGEE   50 Building Science Principles Justin Bond 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
47367 EGEE   55 Air Qlty Mgmt. and Sys. Justin Bond 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
47368 EGEE   70 Energy Industry Principles Lucas Morton 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47369 EGEE   72 Energy Conservation Strategies Justin Bond 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47249 ELAC    5B Grammar - High Interm/Adv Christina Galeano 2.00 8/31/2020 12/14/2020 F 9:00 AM 11:15 AM 14
40034 ELAC   15 Intro Engl Lit & Comm Leslie Werren 9.00 8/24/2020 12/14/2020 TWR 6:00 PM 7:30 PM 15
40033 ELAC   15 Intro Engl Lit & Comm Koraljka Zunic 9.00 8/24/2020 12/14/2020 MWF 11:30 AM 1:00 PM 15
41386 ELAC   16 Acc Engl Lang Acq - Low-interm Dailyn Brown 2.00 8/31/2020 12/14/2020 MW 9:30 AM 10:35 AM 14
40037 ELAC   23 Academic List and Speak I Aileen Gum 6.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:30 AM 11:00 AM 16
40038 ELAC   23 Academic List and Speak I Sean Perry 6.00 8/24/2020 12/14/2020 MW 6:00 PM 7:30 PM 15
40040 ELAC   25 Intg Rdg, Wrtg, Grmr 6.00 8/24/2020 12/14/2020 TR 6:00 PM 7:30 PM 15
40039 ELAC   25 Intg Rdg, Wrtg, Grmr Dailyn Brown 6.00 8/24/2020 12/14/2020 MW 11:30 AM 1:00 PM 15
41387 ELAC   26 Acc Engl Lang Acq - Interm Dailyn Brown 2.00 8/31/2020 12/14/2020 MW 9:30 AM 10:35 AM 14
40041 ELAC   33 Academic List and Speak II Jennifer Boots 3.00 8/24/2020 12/14/2020 TR 9:30 AM 11:00 AM 15
40044 ELAC   33 Academic List and Speak II Kelly Metz-Matthews 3.00 8/24/2020 12/14/2020 15
40047 ELAC   35 Intg Rdg, Wrtg, Grmr II Koraljka Zunic 6.00 8/24/2020 12/14/2020 TR 6:00 PM 7:30 PM 15
40046 ELAC   35 Intg Rdg, Wrtg, Grmr II 6.00 8/24/2020 12/14/2020 TR 11:30 AM 1:00 PM 15
40048 ELAC  145 Intg Rdg, Wrtg, Grmr III Elizabeth Metzler 6.00 8/24/2020 12/14/2020 MW 9:30 AM 11:00 AM 15
40050 ELAC  145 Intg Rdg, Wrtg, Grmr III Natasha Tricoche 6.00 8/24/2020 12/14/2020 TR 6:00 PM 7:30 PM 15
47372 ELCT  121 Electrical Theory II Keith Daniels 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 5:20 PM 6:45 PM 16
47373 ELCT  121L Electrical Laboratory II Keith Daniels 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 6:55 PM 10:00 PM 16
47380 ELDT  143 Semiconductor Devices David Edwards 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 5:20 PM 6:45 PM 16
49074 ELDT  143L Semiconductor Devices Lab David Edwards 1.50 8/17/2020 12/14/2020 MW 6:55 PM 9:10 PM 16
47382 ELDT  225 Microcontrollers Robert Pruitt 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 5:20 PM 6:40 PM 16
47383 ELDT  225L Microcontrollers Laboratory Robert Pruitt 1.50 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:55 PM 9:10 PM 16
47391 ENGE  108 Dimensioning and Tolerancing Jonathan Riveron 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:55 PM 8:15 PM 16
47385 ENGE  151 Engineering Drawing Jonathan Riveron 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 3:55 PM 16
47388 ENGE  250 Dynamics Farnaz Khoromi 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
47389 ENGE  260 Electric Circuits Farnaz Khoromi 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
41570 ENGL   13A Academic Writing Skills I Gavin Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 F 11:00 AM 12:15 PM 16
41065 ENGL  101 Reading and Composition Marnie Weigle 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41109 ENGL  101 Reading and Composition Mona Alsoraimi-Espiritu 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41567 ENGL  101 Reading and Composition Marnie Weigle 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47230 ENGL  101 Reading and Composition 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41214 ENGL  101 Reading and Composition Mona Alsoraimi-Espiritu 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41245 ENGL  101 Reading and Composition Martin Gardella 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41560 ENGL  101 Reading and Composition Katie Strode 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41059 ENGL  101 Reading and Composition Audrey Breay 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41063 ENGL  101 Reading and Composition Siobhan White 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41543 ENGL  101 Reading and Composition Oscar Preciado 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41112 ENGL  101 Reading and Composition Emma Lee Whitworth 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41160 ENGL  101 Reading and Composition Andreana McCall 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41053 ENGL  101 Reading and Composition Tricia Ornelas 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47229 ENGL  101 Reading and Composition Tiffany Hamilton 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47227 ENGL  101 Reading and Composition Blanca Herrera 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41308 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Audrey Breay 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41304 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Tricia Ornelas 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41305 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Norell Martinez 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41309 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Karen Malfara 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41298 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Gibran Guido 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41301 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Andreana McCall 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41302 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Manuel Lopez 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41295 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Jose Rodriguez 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41296 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Ella Decastro 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41307 ENGL  101X ENGL 31/ENGL 101 Patricia McGhee 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41070 ENGL  202 Introduction to Linguistics Sean Perry 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
47232 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Tamara Carson 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41095 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Susana Benavides 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41096 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Kelli Magargal 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41539 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Veracruz Sanchez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47234 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Katie Strode 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47231 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Susana Benavides 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47233 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Dustin Marquel 3.00 8/17/2020 12/14/2020 F 9:00 AM 12:10 PM 16
41091 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Donna Watson 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41097 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Serena Collier 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41093 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Dustin Marquel 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
41082 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Stephanie Padilla 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41075 ENGL  205 Criticl Thinkng/Intrmd Compstn Alexandra Heath 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41098 ENGL  208 Introduction to Literature Ebony Tyree 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
41099 ENGL  209 Literary Approaches to Film Hector Martinez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 F 11:00 AM 2:10 PM 16
41100 ENGL  210 American Literature I James Miller 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
41117 ENGL  221 Masterpieces of World Lit II Manuel Lopez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 2:20 PM 3:45 PM 16
41118 ENGL  238 Evaluating Children's Lit Norell Martinez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
41108 ENGL  249B Intro Creative Writing II Chris Baron 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47237 ENGL  252B Intermediate Fiction Writing Patricia McGhee 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
40143 EXSC  124A Aerobic/Core Conditioning I Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40116 EXSC  124A Aerobic/Core Conditioning I Paul Greer 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40189 EXSC  124B Aerobic/Core Conditioning II Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40140 EXSC  124C Aerobic/Core Conditioning III Paul Greer 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40200 EXSC  124C Aerobic/Core Conditioning III Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40141 EXSC  124D Aerobic/Core Conditioning IV Paul Greer 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40208 EXSC  124D Aerobic/Core Conditioning IV Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47107 EXSC  125B Aerobic Dance II Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
47108 EXSC  125C Aerobic Dance III Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
47109 EXSC  125D Aerobic Dance IV Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
49006 EXSC  126A Cardio Conditioning I Marco Anzures 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40235 EXSC  126A Cardio Conditioning I Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
47122 EXSC  126A Cardio Conditioning I Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
49005 EXSC  126A Cardio Conditioning I Ian Cumming 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 2:20 PM 3:45 PM 16
40237 EXSC  126A Cardio Conditioning I Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:55 AM 1:20 PM 16
47123 EXSC  126B Cardio Conditioning II Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
40238 EXSC  126B Cardio Conditioning II Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
49008 EXSC  126B Cardio Conditioning II Marco Anzures 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
49007 EXSC  126B Cardio Conditioning II Ian Cumming 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 2:20 PM 3:45 PM 16
47124 EXSC  126C Cardio Conditioning III Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
40246 EXSC  126C Cardio Conditioning III Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
49010 EXSC  126C Cardio Conditioning III Marco Anzures 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
49009 EXSC  126C Cardio Conditioning III Ian Cumming 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 2:20 PM 3:45 PM 16
40288 EXSC  126D Cardio Conditioning IV Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
47125 EXSC  126D Cardio Conditioning IV Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
49011 EXSC  126D Cardio Conditioning IV Ian Cumming 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 2:20 PM 3:45 PM 16
49012 EXSC  126D Cardio Conditioning IV Marco Anzures 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40503 EXSC  136A Sports Conditioning I LeeAnn Taylor 1.00 8/31/2020 11/21/2020 TR 1:00 PM 3:05 PM 12
40509 EXSC  136B Sports Conditioning II LeeAnn Taylor 1.00 8/31/2020 11/21/2020 TR 1:00 PM 3:05 PM 12
40305 EXSC  139A Weight Training I Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
40306 EXSC  139A Weight Training I Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40307 EXSC  139A Weight Training I Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
40311 EXSC  139A Weight Training I Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
40358 EXSC  139B Weight Training II Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40360 EXSC  139B Weight Training II Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
40357 EXSC  139B Weight Training II Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
40367 EXSC  139B Weight Training II Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
40410 EXSC  139C Weight Training III Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
40376 EXSC  139C Weight Training III Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
40386 EXSC  139C Weight Training III Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40390 EXSC  139C Weight Training III Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
40415 EXSC  139D Weight Training IV Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
40421 EXSC  139D Weight Training IV Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
40416 EXSC  139D Weight Training IV Christopher Brown 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
45614 EXSC  141A Total Body Conditioning I Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
45615 EXSC  141B Total Body Conditioning II Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
45616 EXSC  141C Total Body Conditioning III Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
40461 EXSC  145A Yoga I-Fundamentals of Yoga Gabriela Hogan 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40456 EXSC  145A Yoga I-Fundamentals of Yoga Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40457 EXSC  145A Yoga I-Fundamentals of Yoga Nicholas Skvarna 1.00 8/17/2020 12/14/2020 S 10:00 AM 1:10 PM 16
40458 EXSC  145A Yoga I-Fundamentals of Yoga Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40460 EXSC  145A Yoga I-Fundamentals of Yoga Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
40459 EXSC  145A Yoga I-Fundamentals of Yoga Nicholas Skvarna 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
40610 EXSC  145B Yoga II-Beginning Yoga Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
40605 EXSC  145B Yoga II-Beginning Yoga Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40607 EXSC  145B Yoga II-Beginning Yoga Nicholas Skvarna 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
40612 EXSC  145B Yoga II-Beginning Yoga Gabriela Hogan 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40682 EXSC  145C Yoga III-Intermediate Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40703 EXSC  145C Yoga III-Intermediate Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40721 EXSC  145C Yoga III-Intermediate Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
40732 EXSC  145D Yoga IV - Advanced Level Andrea Milburn 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40733 EXSC  145D Yoga IV - Advanced Level Nicholas Skvarna 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
40738 EXSC  145D Yoga IV - Advanced Level Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
40730 EXSC  145D Yoga IV - Advanced Level Ellen Turkel 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40731 EXSC  145D Yoga IV - Advanced Level Nicholas Skvarna 1.00 8/17/2020 12/14/2020 S 10:00 AM 1:10 PM 16
40748 EXSC  145D Yoga IV - Advanced Level Gabriela Hogan 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40811 EXSC  147A Kickboxing I - Fundamental Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40810 EXSC  147A Kickboxing I - Fundamental Alan Rivera 0.50 8/17/2020 12/14/2020 F 12:20 PM 2:25 PM 16
40813 EXSC  147B Kickboxing II - Beginning Alan Rivera 0.50 8/17/2020 12/14/2020 F 12:20 PM 2:25 PM 16
40814 EXSC  147B Kickboxing II - Beginning Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40816 EXSC  147C Kickboxing III-Intermediate Alan Rivera 0.50 8/17/2020 12/14/2020 F 12:20 PM 2:25 PM 16
40817 EXSC  147C Kickboxing III-Intermediate Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40836 EXSC  147D Kickboxing IV-Advanced Alan Rivera 0.50 8/17/2020 12/14/2020 F 12:20 PM 2:25 PM 16
40846 EXSC  147D Kickboxing IV-Advanced Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40861 EXSC  148A Martial Arts I-Fundamental Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40862 EXSC  148B Martial Arts II-Beginning Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40863 EXSC  148C Martial Arts III-Intermediate Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40864 EXSC  148D Martial Arts IV-Advanced Alan Rivera 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40871 EXSC  154A Badminton I Darby Duprat 1.00 8/17/2020 12/14/2020 S 11:00 AM 2:10 PM 16
40872 EXSC  154B Badminton II Darby Duprat 1.00 8/17/2020 12/14/2020 S 11:00 AM 2:10 PM 16
40873 EXSC  154C Badminton III Darby Duprat 1.00 8/17/2020 12/14/2020 S 11:00 AM 2:10 PM 16
40874 EXSC  154D Badminton IV Darby Duprat 1.00 8/17/2020 12/14/2020 S 11:00 AM 2:10 PM 16
47195 EXSC  156A Baseball I Christopher Brown 1.00 10/12/2020 12/14/2020 MTWR 1:30 PM 2:55 PM 8
40984 EXSC  156A Baseball I Christopher Brown 1.00 8/17/2020 10/10/2020 MTWR 1:30 PM 2:55 PM 8
47196 EXSC  156B Baseball II Christopher Brown 1.00 10/12/2020 12/14/2020 MTWR 1:30 PM 2:55 PM 8
40992 EXSC  156B Baseball II Christopher Brown 1.00 8/17/2020 10/10/2020 MTWR 1:30 PM 2:55 PM 8
47197 EXSC  156C Baseball III Christopher Brown 1.00 10/12/2020 12/14/2020 MTWR 1:30 PM 2:55 PM 8
47198 EXSC  156D Baseball IV Christopher Brown 1.00 10/12/2020 12/14/2020 MTWR 1:30 PM 2:55 PM 8
47595 EXSC  158A Basketball I Andrea Aguilar-Montalban 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
47596 EXSC  158A Basketball I Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
47598 EXSC  158B Basketball II Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
47597 EXSC  158B Basketball II Andrea Aguilar-Montalban 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
47600 EXSC  158C Basketball III Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
47602 EXSC  158D Basketball IV Mitchell Charlens 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
47601 EXSC  158D Basketball IV Andrea Aguilar-Montalban 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
49041 EXSC  174A Soccer I Milton Hidalgo 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
49040 EXSC  174A Soccer I Carl Arnesen III 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
49046 EXSC  174B Soccer II Milton Hidalgo 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
49048 EXSC  174C Soccer III Milton Hidalgo 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
49047 EXSC  174C Soccer III Carl Arnesen III 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
49049 EXSC  174D Soccer IV Carl Arnesen III 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
49050 EXSC  174D Soccer IV Milton Hidalgo 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
49024 EXSC  178A Tennis I Brandon Lupian 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
49023 EXSC  178A Tennis I Jami Jones 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
49025 EXSC  178B Tennis II Jami Jones 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
49026 EXSC  178B Tennis II Brandon Lupian 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
49028 EXSC  178C Tennis III Brandon Lupian 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
49027 EXSC  178C Tennis III Jami Jones 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
49029 EXSC  178D Tennis IV Jami Jones 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
49030 EXSC  178D Tennis IV Brandon Lupian 1.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 3:55 PM 5:20 PM 16
48802 EXSC  182A Volleyball I Dede Bodnar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:00 AM 10:25 AM 16
48803 EXSC  182B Volleyball II Dede Bodnar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:00 AM 10:25 AM 16
40897 EXSC  182C Volleyball III Dede Bodnar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:00 AM 10:25 AM 16
40898 EXSC  182D Volleyball IV Dede Bodnar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:00 AM 10:25 AM 16
47186 EXSC  183B Beach Volleyball II Dede Bodnar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 F 8:00 AM 11:05 AM 16
47187 EXSC  183C Beach Volleyball III Dede Bodnar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 F 8:00 AM 11:05 AM 16
47188 EXSC  183D Beach Volleyball IV Dede Bodnar 1.00 8/17/2020 12/14/2020 F 8:00 AM 11:05 AM 16
40937 EXSC  231A Basketball Theory/Strategy I Mitchell Charlens 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 1:00 PM 2:25 PM 16
47603 EXSC  231A Basketball Theory/Strategy I Andrea Aguilar-Montalban 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
40942 EXSC  231B Basketball Theory/Strategy II Mitchell Charlens 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 1:00 PM 2:25 PM 16
49034 EXSC  232A Prof. Activities/Cross Coun I Marco Anzures 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
49031 EXSC  232A Prof. Activities/Cross Coun I Ian Cumming 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 2:20 PM 3:45 PM 16
49037 EXSC  232B Prof. Activities/Cross Coun II Ian Cumming 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 2:20 PM 3:45 PM 16
49038 EXSC  232B Prof. Activities/Cross Coun II Marco Anzures 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
49056 EXSC  234A Soccer Theory/Strategy I Milton Hidalgo 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
49059 EXSC  234B Soccer Theory/Strategy II Carl Arnesen III 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
49060 EXSC  234B Soccer Theory/Strategy II Milton Hidalgo 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40958 EXSC  237A Theories and Strateg Tennis I Jami Jones 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40960 EXSC  237A Theories and Strateg Tennis I Brandon Lupian 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 2:20 PM 3:45 PM 16
40961 EXSC  237B Theories and Strateg Tennis II Jami Jones 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40962 EXSC  237B Theories and Strateg Tennis II Brandon Lupian 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 2:20 PM 3:45 PM 16
40974 EXSC  241B Introduction to Kinesiology Kathy McGinnis 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
40970 EXSC  241B Introduction to Kinesiology Paul Greer 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40973 EXSC  241B Introduction to Kinesiology Paul Greer 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
40976 EXSC  242B Care & Prevention of Injuries Denise Lebsack 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 5:55 PM 9:05 PM 16
40978 EXSC  280 Applied Exercise Physiology Nicholas Skvarna 2.00 8/17/2020 12/14/2020 R 8:55 AM 11:00 AM 16
40980 EXSC  281 Applied Kinesiology Alan Rivera 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 2:20 PM 3:20 PM 16
40982 EXSC  282 Techniques of Weight Training Alan Rivera 2.00 8/17/2020 12/14/2020 F 10:00 AM 12:05 PM 16
40983 EXSC  283 Exercise & Fitness Assessment Andrea Milburn 2.00 8/17/2020 12/14/2020 T 9:00 AM 12:10 PM 16
41419 FREN  101 First Course in French 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40111 FREN  101 First Course in French Phillipe Patto 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40112 FREN  101 First Course in French Phillipe Patto 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40115 FREN  102 Second Course in French 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41204 FREN  102 Second Course in French Laurence Lhoest 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40118 FREN  201 Third Course in French 5.00 8/17/2020 12/14/2020 M 1:00 PM 3:35 PM 16
40121 FREN  202 Fourth Course in French 5.00 8/17/2020 12/14/2020 M 1:00 PM 3:35 PM 16
40364 GEND  101 Introduction to Gender Studies Sarah Pitcher 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 9:35 AM 12:45 PM 16
47662 GEOG  101 Physical Geography 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47660 GEOG  101 Physical Geography Lisa Chaddock 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47665 GEOG  102 Cultural Geography Samuel Cortez 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47667 GEOG  154 Intro to Urban Geography Lisa Chaddock 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47670 GEOL  100 Physical Geology Anna Evashko 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47668 GISG  110 Intro to Mapping/Geog Info Sys Michelle Kinzel-Porter 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41014 HEAL  101 Health and Lifestyle 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41006 HEAL  101 Health and Lifestyle Mitchell Charlens 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41013 HEAL  101 Health and Lifestyle Andrea Milburn 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41009 HEAL  101 Health and Lifestyle Kathy McGinnis 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
41015 HEAL  101 Health and Lifestyle Dede Bodnar 3.00 8/31/2020 9/26/2020 4
41010 HEAL  101 Health and Lifestyle Kathy McGinnis 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
41005 HEAL  101 Health and Lifestyle Alan Rivera 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41011 HEAL  101 Health and Lifestyle Andrea Milburn 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41007 HEAL  101 Health and Lifestyle Kathy McGinnis 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
40102 HIST  100 World History I Milenko Karanovich 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40109 HIST  100 World History I Milenko Karanovich 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40101 HIST  100 World History I Milenko Karanovich 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40105 HIST  100 World History I Sofia Laurein 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
45249 HIST  100 World History I Sofia Laurein 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40103 HIST  100 World History I Marina Parenti 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40104 HIST  100 World History I Sofia Laurein 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
45605 HIST  101 World History II Allan Peterson 3.00 10/12/2020 12/14/2020 TR 5:00 PM 8:10 PM 8
40117 HIST  101 World History II Richard Schultz 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
40119 HIST  101 World History II Joe Radzikowski 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47224 HIST  109 History of the United States I Peter Haro 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41410 HIST  109 History of the United States I Susan Hasegawa 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40130 HIST  109 History of the United States I Peter Haro 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40131 HIST  109 History of the United States I Michael Mousseau 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40124 HIST  109 History of the United States I Richard Schultz 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 6:00 PM 9:10 PM 16
40129 HIST  109 History of the United States I Susan Hasegawa 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41473 HIST  110 Hist. of the United States II Peter Haro 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40135 HIST  110 Hist. of the United States II Peter Haro 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40134 HIST  110 Hist. of the United States II Richard Schultz 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
40133 HIST  110 Hist. of the United States II Peter Haro 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41122 HUMA  101 Intro to the Humanities I Najah Abdelkader 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41125 HUMA  106 World Religions Elizabeth Meehan 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
49090 HUMS   75 Wrkg with Homeless & At-Risk Kirin Macapugay 2.00 10/12/2020 12/14/2020 T 5:30 PM 7:30 PM 8
45607 INWT  200 Eth. Hacking & Countermeasures David Kennemer 4.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40570 INWT  210 Intro to Computer Forensics Steven Bolt 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
40123 ITAL  101 First Course in Italian Mirella Vesprini-Heidrich 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40125 ITAL  101 First Course in Italian Mirella Vesprini-Heidrich 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40127 ITAL  102 Second Course in Italian Rossella Chiolini Bagley 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47203 ITAL  201 Third Course in Italian Rossella Chiolini Bagley 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
45662 LCOM  258X Psychology 258/Psychology 31 4.00 8/17/2020 12/14/2020 M 5:00 PM 6:00 PM 16
40393 LIBS  101 Info Literacy & Resrch Skills Carol Withers 1.00 8/17/2020 10/10/2020 8
47403 MACT  150 Introduction to CNC Leonard Campbell 4.00 8/17/2020 12/14/2020 T 8:00 AM 11:05 AM 16
47417 MACT  161M Applications of Cad/Cam I 2.00 8/17/2020 12/14/2020 WR 8:00 AM 11:10 AM 16
47509 MACT  161M Applications of Cad/Cam I Rodney Sohn 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MF 5:20 PM 8:20 PM 16
48657 MACT  162M Applications of CAD/CAM II 2.00 8/17/2020 12/14/2020 WR 8:00 AM 11:10 AM 16
47514 MACT  162M Applications of CAD/CAM II Rodney Sohn 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MF 5:20 PM 8:20 PM 16
47425 MACT  170 Intro/CNC Controlled Vertical Arnel Canja 4.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 5:20 PM 8:20 PM 16
47515 MACT  171 Application/CNC Controlled I Arnel Canja 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 5:20 PM 8:20 PM 16
47516 MACT  172 Application/CNC Controlled II Arnel Canja 2.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 5:20 PM 8:20 PM 16
47518 MACT  181M Application/Adv CAD/CAM I Rodney Sohn 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MF 5:20 PM 8:20 PM 16
47512 MACT  181M Application/Adv CAD/CAM I 2.00 8/17/2020 12/14/2020 WR 8:00 AM 11:10 AM 16
47513 MACT  182M Application/Adv CAD/CAM II 2.00 8/17/2020 12/14/2020 WR 8:00 AM 11:10 AM 16
47519 MACT  182M Application/Adv CAD/CAM II Rodney Sohn 2.00 8/17/2020 12/14/2020 MF 5:20 PM 8:20 PM 16
45206 MARK  100 Principles of Marketing Nancy Fredericks 3.00 11/2/2020 12/14/2020 5
45205 MARK  100 Principles of Marketing Nancy Fredericks 3.00 9/28/2020 10/31/2020 5
47861 MATH   15A Prealgebra Refresher Carolyn Thomas 1.00 8/17/2020 12/14/2020 W 9:35 AM 11:00 AM 16
47863 MATH   15A Prealgebra Refresher Misael Camarena 1.00 9/8/2020 12/14/2020 W 10:50 AM 12:30 PM 13
47864 MATH   15A Prealgebra Refresher Roberto Rubalcaba 1.00 8/17/2020 12/14/2020 R 12:45 PM 2:10 PM 16
47865 MATH   15A Prealgebra Refresher Roberto Rubalcaba 1.00 8/17/2020 12/14/2020 W 2:20 PM 3:45 PM 16
48666 MATH   15A Prealgebra Refresher Shin Young 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47912 MATH   15A Prealgebra Refresher Kirsten Lollis 1.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45594 MATH   15B Elem Algebra/Geom Refresher Andrew Medin 1.00 8/17/2020 12/14/2020 W 8:30 AM 10:00 AM 16
47913 MATH   15B Elem Algebra/Geom Refresher Misael Camarena 1.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48602 MATH   15C Interm Algebra/Geom Refresher Nicholas Slinglend 1.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47915 MATH   15E Trigonometry Refresher Cruz Villanueva Huerta 1.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48671 MATH   15F College Algebra Refresher Tabitha Murray 1.00 9/8/2020 12/14/2020 13
48605 MATH   38 Pre-Algebra and Study Skills Clara Mateo 4.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47766 MATH   38 Pre-Algebra and Study Skills Tracey Kiser 4.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 13
47714 MATH   38 Pre-Algebra and Study Skills Janice Fulcomer 4.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 9:45 AM 11:00 AM 13
47773 MATH   38 Pre-Algebra and Study Skills Burak Cebecioglu 4.00 9/8/2020 12/14/2020 TR 4:20 PM 5:50 PM 13
49183 MATH   46 Elementary Algebra & Geometry Drazen Petrovic 5.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47780 MATH   46 Elementary Algebra & Geometry Brenda Long 5.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 8:00 AM 9:25 AM 13
41166 MATH   46 Elementary Algebra & Geometry Farhad Assaderaghi 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:00 PM 7:30 PM 16
47781 MATH   46 Elementary Algebra & Geometry Tracey Kiser 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
48601 MATH   57A Statway I Christopher Godbout 4.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 1:15 PM 13
47791 MATH   57A Statway I Shani Halperin 4.00 9/8/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 1:15 PM 13
47787 MATH   57A Statway I Misael Camarena 4.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 5:30 PM 7:35 PM 13
47788 MATH   57A Statway I Clara Mateo 4.00 9/8/2020 12/14/2020 TR 8:55 AM 11:00 AM 13
49173 MATH   92 Applied Beg and Int Algebra George Jessup 4.00 9/8/2020 12/14/2020 13
49180 MATH   92 Applied Beg and Int Algebra Brian Carter 4.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47793 MATH   92 Applied Beg and Int Algebra Todor Kitchev 4.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 8:00 AM 9:25 AM 16
41168 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Andrew Medin 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:30 AM 10:00 AM 16
47813 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Lawrence Terbell 5.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 13
47815 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Mital Shah 5.00 9/8/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 13
47807 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Lan Hong 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
47820 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Misael Camarena 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47809 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Virginia Phillips 5.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
47814 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Wesley Ha 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
47819 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Theresa Gallo 5.00 9/8/2020 12/14/2020 13
48776 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Drazen Petrovic 5.00 9/8/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 13
48769 MATH   96 Intermed Algebra & Geometry Drazen Petrovic 5.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 13
47798 MATH   96X Math 96/Math 15B Geraldine Lynn Schat 6.00 8/17/2020 12/14/2020 MWF 9:35 AM 11:00 AM 16
47800 MATH   96X Math 96/Math 15B Manfred Smith 6.00 8/17/2020 12/14/2020 TWR 11:10 AM 12:35 PM 16
47799 MATH   96X Math 96/Math 15B Theresa Gallo 6.00 8/17/2020 12/14/2020 MWF 11:10 AM 12:35 PM 16
47828 MATH  104 Trigonometry Burak Cebecioglu 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48584 MATH  104 Trigonometry Theresa Gallo 3.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47827 MATH  104 Trigonometry Philip Lau 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 5:30 PM 7:00 PM 16
47822 MATH  104 Trigonometry Victoria Phung 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 8:00 AM 9:25 AM 16
48596 MATH  104 Trigonometry Christina Show 3.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47826 MATH  104 Trigonometry Franz Wrasidlo 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 5:30 PM 7:00 PM 16
47833 MATH  115 Statway II Jenny Kimm 4.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
49189 MATH  116 College and Matrix Algebra Rebecca Wheelock 3.00 9/8/2020 12/14/2020 13
49179 MATH  116 College and Matrix Algebra George Jessup 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47847 MATH  116 College and Matrix Algebra Philip Lau 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 5:30 PM 7:00 PM 16
47845 MATH  116 College and Matrix Algebra Anthony Armas 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 5:30 PM 7:00 PM 16
47848 MATH  116 College and Matrix Algebra Tracey Kiser 3.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47835 MATH  116X Math 116/Math 15C Roberto Rubalcaba 4.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
47850 MATH  118 Math for Liberal Arts Brian Carter 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47856 MATH  119 Elementary Statistics Carolyn Thomas 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 9:35 AM 11:00 AM 16
47858 MATH  119 Elementary Statistics Misael Camarena 3.00 9/8/2020 12/14/2020 M 10:50 AM 12:30 PM 13
47859 MATH  119 Elementary Statistics Roberto Rubalcaba 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 12:45 PM 2:10 PM 16
47860 MATH  119 Elementary Statistics Roberto Rubalcaba 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 2:20 PM 3:45 PM 16
48665 MATH  119 Elementary Statistics Shin Young 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
49186 MATH  119 Elementary Statistics Jason Thoma 3.00 9/8/2020 12/14/2020 13
49187 MATH  119 Elementary Statistics Catherine Ross 3.00 9/8/2020 12/14/2020 13
49188 MATH  119 Elementary Statistics David Wroblewski 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47874 MATH  119 Elementary Statistics Michael George 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 6:00 PM 7:30 PM 16
47872 MATH  119 Elementary Statistics Cruz Villanueva Huerta 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 11:10 AM 12:35 PM 16
47877 MATH  119 Elementary Statistics Whitney Niceswanger 3.00 10/12/2020 12/14/2020 R 5:30 PM 7:00 PM 8
41169 MATH  119 Elementary Statistics Farhad Assaderaghi 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 6:00 PM 7:30 PM 16
47867 MATH  119 Elementary Statistics Todor Kitchev 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 8:00 AM 9:25 AM 16
47868 MATH  119 Elementary Statistics Christopher Godbout 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 9:35 AM 11:00 AM 16
47866 MATH  119 Elementary Statistics Lawrence Terbell 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 8:00 AM 9:25 AM 16
47869 MATH  119 Elementary Statistics Carolyn Thomas 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 9:35 AM 11:00 AM 16
47854 MATH  119X Math 119/Math 15A Roberto Rubalcaba 4.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:10 PM 16
47853 MATH  119X Math 119/Math 15A Misael Camarena 4.00 9/8/2020 12/14/2020 MW 10:50 AM 12:30 PM 13
47855 MATH  119X Math 119/Math 15A Roberto Rubalcaba 4.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 2:20 PM 3:45 PM 16
49190 MATH  121 Basic Techs/Applied Calc I Rebecca Wheelock 3.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47886 MATH  121 Basic Techs/Applied Calc I Rebecca Wheelock 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 9:35 AM 11:00 AM 16
47885 MATH  121 Basic Techs/Applied Calc I Wesley Ha 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 9:35 AM 11:00 AM 16
47889 MATH  121 Basic Techs/Applied Calc I Mohamed Benbourenane 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47890 MATH  122 Basic Techniques/Calculus II Cruz Villanueva Huerta 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 11:10 AM 12:35 PM 16
49184 MATH  141 Precalculus Tam Tran 5.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47892 MATH  141 Precalculus Manfred Smith 5.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 8:00 AM 9:25 AM 16
47893 MATH  141 Precalculus Brenda Long 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:00 PM 16
47895 MATH  141 Precalculus Theresa Gallo 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47896 MATH  150 Calculus/Analytic Geometry I Carlos Delalama 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
47899 MATH  150 Calculus/Analytic Geometry I Carlos Delalama 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47898 MATH  150 Calculus/Analytic Geometry I Manfred Smith 5.00 8/17/2020 12/14/2020 M 5:30 PM 8:00 PM 16
47900 MATH  150 Calculus/Analytic Geometry I Mohamed Benbourenane 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47897 MATH  150 Calculus/Analytic Geometry I Brenda Long 5.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
49192 MATH  151 Calculus/Analytic Geometry II Lan Hong 4.00 9/8/2020 12/14/2020 13
47901 MATH  151 Calculus/Analytic Geometry II Lan Hong 4.00 8/17/2020 12/14/2020 W 11:10 AM 1:15 PM 16
48668 MATH  210B Concepts/Elem School Math II Clara Mateo 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
48667 MATH  212 Children's Mathematl Thinkng Clara Mateo 1.00 10/12/2020 12/14/2020 T 3:30 PM 4:35 PM 8
47910 MATH  254 Intro to Linear Algebra Lan Hong 3.00 8/17/2020 12/14/2020 M 5:30 PM 7:00 PM 16
47911 MATH  255 Differential Equations Manfred Smith 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 5:30 PM 7:00 PM 16
47392 MFET  101 Intro to Manufac Engineer Tech Kenneth Heifner 3.00 9/14/2020 12/14/2020 MW 5:20 PM 7:10 PM 12
47393 MFET  105 Print Reading & Symbology Jonathan Riveron 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:55 PM 8:15 PM 16
47396 MFET  107D STEM Drone Building Raymond Pathmann 1.50 9/14/2020 12/14/2020 MW 3:00 PM 5:10 PM 12
47395 MFET  107G STEM Guitar Building Raymond Pathmann 1.50 9/14/2020 12/14/2020 TR 3:00 PM 5:10 PM 12
47397 MFET  110 Industrial Safety Kenneth Heifner 2.00 8/17/2020 12/14/2020 M 7:35 PM 9:35 PM 16
47399 MFET  150 Manufacturing Automation Raymond Pathmann 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 6:40 PM 8:30 PM 16
47401 MFET  210 Statistical Process Control Kenneth Heifner 3.00 10/12/2020 12/14/2020 S 9:00 AM 3:00 PM 8
47402 MFET  230 Lean Manufacturing Kenneth Heifner 3.00 8/17/2020 10/10/2020 S 9:00 AM 3:00 PM 8
45606 MFET  240 6 Sigma & Lean Implementation Kenneth Heifner 3.00 8/17/2020 10/10/2020 T 5:00 PM 8:10 PM 8
47212 MUSC   50 Fundamentals Music Studio Engi Robert Kostlan 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 9:35 AM 12:45 PM 16
40657 MUSC   70 Commercial Music Performance Robert Kostlan 1.00 8/17/2020 12/14/2020 M 2:45 PM 5:50 PM 16
40660 MUSC   80 Intro Digital Audio and Midi Michael Espar 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 9:35 AM 12:45 PM 16
40658 MUSC   80 Intro Digital Audio and Midi Josef Kucera 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 2:45 PM 5:50 PM 16
47213 MUSC   82 Audio Recording Josef Kucera 3.00 8/17/2020 12/14/2020 W 9:35 AM 12:45 PM 16
41565 MUSI  100 Introduction to Music 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40672 MUSI  100 Introduction to Music Robert Kostlan 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40675 MUSI  100 Introduction to Music 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
40673 MUSI  100 Introduction to Music Michael Espar 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40677 MUSI  100 Introduction to Music Kurt Kohnen 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47211 MUSI  100 Introduction to Music Wendy Greene 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40691 MUSI  111 Jazz History Michael Espar 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
40688 MUSI  111 Jazz History Michael Espar 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
47992 NRSE  240 Medical/Surgical Nursing III Anita Johnson 4.50 9/14/2020 10/24/2020 MR 9:00 AM 11:30 AM 6
49135 NRSE  240 Medical/Surgical Nursing III Petra Beals 4.50 10/26/2020 12/14/2020 MR 9:00 AM 11:30 AM 6
41444 NRSE  242 Mental Health & Geri Rhonna Porch 4.50 10/26/2020 12/14/2020 MR 9:00 AM 11:30 AM 6
48836 NRSE  242 Mental Health & Geri Petra Beals 4.50 9/14/2020 10/24/2020 MR 9:00 AM 11:30 AM 6
41226 NUTR  150 Nutrition Christina Troutner 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
49091 NUTR  150 Nutrition Gabriela Hogan 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41349 NUTR  150 Nutrition Gabriela Hogan 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47101 NUTR  150 Nutrition Michelle Steele 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41018 NUTR  150 Nutrition Gabriela Hogan 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41019 NUTR  150 Nutrition Christina Troutner 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41174 PERG  110 Introduction to College 1.50 10/12/2020 12/14/2020 8
41227 PERG  110 Introduction to College 1.50 8/17/2020 10/10/2020 8
41175 PERG  110 Introduction to College 1.50 8/17/2020 10/10/2020 8
41177 PERG  120 College Success Andre Jones 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 11:10 AM 12:35 PM 16
41435 PERG  120 College Success Ahmed Aden 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
41535 PERG  120 College Success Andre Sanz 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41182 PERG  120 College Success Rudy Zamora 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41176 PERG  120 College Success Erin Charlens 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 9:35 AM 11:00 AM 16
41184 PERG  120 College Success Charles King 3.00 9/14/2020 12/14/2020 TR 12:45 PM 2:45 PM 12
45692 PERG  120 College Success Abdimalik Buul 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41179 PERG  120 College Success Andre Sanz 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41228 PERG  120 College Success Jose Perez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
41556 PERG  120 College Success Rudy Zamora 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41183 PERG  120 College Success Ahmed Aden 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41185 PERG  120 College Success Charles King 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
41191 PERG  130 Career-Life Planning Jennifer Aase 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41189 PERG  130 Career-Life Planning Sandy Sada 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
45696 PERG  130 Career-Life Planning Abdimalik Buul 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41192 PERG  130 Career-Life Planning John Rivera 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 9:35 AM 11:00 AM 16
47228 PERG  130 Career-Life Planning Charles King 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41193 PERG  130 Career-Life Planning John Rivera 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:00 AM 9:25 AM 16
41188 PERG  130 Career-Life Planning Jennifer Aase 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41190 PERG  130 Career-Life Planning Erin Charlens 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41187 PERG  130 Career-Life Planning Caryn Pass 3.00 8/17/2020 10/10/2020 8
41195 PERG  140 Life Skills & Personal Adjust Steven Schommer 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41229 PERG  140 Life Skills & Personal Adjust 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41520 PHIL  100 Logic and Critical Thinking William Stewart 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41130 PHIL  100 Logic and Critical Thinking William Stewart 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41131 PHIL  100 Logic and Critical Thinking Mary Harlow 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41134 PHIL  102A Intro to Philos: Reality/Knowl 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41136 PHIL  205 Critical Thinking/Writing Alexander Scavone 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41527 PHOT  105 Introduction to Photography Siobhan Gazur 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
47205 PHOT  143 Intro. to Digital Photography Rizzhel Javier 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40742 PHOT  180 Photo Editing: Lightroom Jason Reimer 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47207 PHOT  181 Photo Editing: Photoshop 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47208 PHOT  211 Analog Creative Techniques David Eichinger 1.00 8/31/2020 11/7/2020 10
47209 PHOT  213 Intermediate Analog Techniques David Eichinger 1.00 8/31/2020 11/7/2020 10
47215 PHOT  217 Advanced Digital Techniques Rizzhel Javier 1.00 8/24/2020 12/14/2020 15
47210 PHOT  243 Advanced Digital Photography Noel King 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47683 PHYS  181B General Physics Laboratory II John Markey 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40234 POLI  101 Intro to Political Science Michael Mousseau 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40301 POLI  101 Intro to Political Science John Vazquez 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41462 POLI  101 Intro to Political Science Nicholas Boushee 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
41393 POLI  102 Intro to Amer Govt Nicholas Boushee 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40300 POLI  102 Intro to Amer Govt Nicholas Boushee 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40302 POLI  103 Comparative Politics John Mercurio 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40303 POLI  140 Contemporary Int'l Politics John Mercurio 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
49098 PSYC  101 General Psychology Ulla Anderson 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
49097 PSYC  101 General Psychology Ulla Anderson 3.00 10/12/2020 12/14/2020 8
49080 PSYC  135 Marriage and Family Relations 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
49096 PSYC  260 Intro to Physiological Psych Laura Shelley 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40192 RTVF  100 Intro to Electronic Media Christopher Acedo 3.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 11:10 AM 12:35 PM 16
40191 RTVF  100 Intro to Electronic Media Laura Castaneda 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40203 RTVF  112 Documentary Film Production Cy Kuckenbaker 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 4:40 PM 7:50 PM 16
48821 RTVF  119 Acting for Film and Television Katherine Rodda 3.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 10:05 AM 12:45 PM 16
40216 RTVF  131 Advanced Radio Performance Scott Chatfield 4.00 8/17/2020 12/14/2020 W 6:25 PM 9:30 PM 16
40217 RTVF  145 Television News Production Christopher Acedo 4.00 8/17/2020 12/14/2020 MW 12:45 PM 2:10 PM 16
40218 RTVF  151 Introduction to Multimedia Douglas Mooney 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 6:55 PM 10:00 PM 16
40250 RTVF  247A Radio Broadcasting Production Scott Chatfield 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40251 RTVF  247B Radio Broadcasting-News Scott Chatfield 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40252 RTVF  247C Radio Broadcasting-Music Scott Chatfield 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40253 RTVF  247D Radio Brdcast Workshop Program Scott Chatfield 1.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40254 RTVF  249A TV News Wrkshp-Producing Christopher Acedo 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40255 RTVF  249B TV News Wrkshp Tape Coordinatn Christopher Acedo 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47222 RTVF  249C TV News Wrkshp/Assgnmnt Editng Christopher Acedo 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
47223 RTVF  249D TV News Wrkshp/Reporting Christopher Acedo 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40399 SOCO  101 Principles of Sociology Marilyn Espitia 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40397 SOCO  101 Principles of Sociology Marilyn Espitia 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40380 SOCO  101 Principles of Sociology Jimmy Talamantes 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40400 SOCO  101 Principles of Sociology Tasha Iglesias 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40385 SOCO  101 Principles of Sociology Marilyn Espitia 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40414 SOCO  110 Contemporary Social Problems 3.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40155 SPAN  101 First Course in Spanish Maria Adame 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40152 SPAN  101 First Course in Spanish Elia Munoz 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40153 SPAN  101 First Course in Spanish Maria Adame 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41205 SPAN  101 First Course in Spanish Jaime Estrada-Olalde 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40154 SPAN  101 First Course in Spanish Jaime Estrada-Olalde 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40151 SPAN  101 First Course in Spanish Juan Manuel Bernal 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40156 SPAN  101 First Course in Spanish Evelia Caldera 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
45682 SPAN  102 Second Course in Spanish Juan Manuel Bernal 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40158 SPAN  102 Second Course in Spanish Juan Manuel Bernal 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
41141 SPAN  102 Second Course in Spanish Walberto Diaz 5.00 8/17/2020 12/14/2020 16
40241 SPAN  210 Conversat/Composit Spanish I 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 11:10 AM 2:20 PM 16
40242 SPAN  211 Conversat/Composit Spanish II 3.00 8/17/2020 12/14/2020 T 11:10 AM 2:20 PM 16
40751 SPAN  216 Span for Span Speakers II Jaime Estrada-Olalde 5.00 8/17/2020 12/14/2020 TR 8:30 AM 11:00 AM 16
49020 SUST  101 Introduction to Sustainability Erin Rempala 3.00 8/17/2020 12/14/2020 R 9:35 AM 12:30 PM 16