Jump to letter: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

 

Last Name First name Position Program Room Phone
(619) 388
Abbott Damella Account Clerk Accounting B203 3458
Abbott Sylvette Student Services Assistant Financial Aid A270 3501
Antonio Alyssa Student Services Technician Admissions A241 3475
Armesto Jose Custodian I Facilities Services M102 3537
Armstrong Alan Accounting Technician Accounting B203 3458
Armstrong Ofelia Student Assistant Technician Financial Aid B103 3501
Avila Joseph Instructional Lab Technician Chemistry S208A 4416
Ayala Clemente Student Services Assistant Price Scholarships L114 3244
Baca Juana Student Services Assistant EOPS A354 3209
Bakit Lydia Administrative Technician Business Services R109 3428
Balintec Regie Senior Account Clerk Accounting B203 3458
Banzon-Tuazo Alvin Custodian I Facilities Services M102 3537
Barrett Earline Administrative Technician Strong Workforce BT215 4049
Bayisa Megersa Instructional Lab Technician LRC R105 3266
Beck Gary Broadcast Operations Specialist RTV/KSDS Radio/TV Station    
Benjamin Juliet Senior Account Clerk Accounting B203 3458
Bigley Justin Clerical Assistant Apprenticeship BT215 3154
Blas Francisco Student Services Assistant Admissions A241 3475
Boates Tammy Instructional Lab Technician Child Development F Bldg 3205
Bohorquea-Alzate Melissa Student Services Assistant Financial Aid B103 3992
Brown Eugene Instructional Assistant Graphic Design AH106A 3624
Browne Darwin Senior Student Services Assistant DSPS A122 3513
Burch Ashley Senior Secretary Equity MS152 3736/ 3525
Canales Ivan Senior Tutor Tutorial Center L205 3722
Carroll Brittney Research and Planning Analyst Research L-116 3993
Castellanos Wendy Senior Tutor English Center L209 3633
Chandler Derrall Regional Facilities Officer Facilities Services M102 3537
Chandler Susan Senior Clerical Assistant Nursing V312N 3895
Chatfield Craig Broadcast Engineer Radio and Television C125 3026
Chau Helen Sales Clerk Bookstore B105 3549
Chea Melissa Instructional Lab Techician CIS TSG LRC bungalow 3636
Cheshire Zachary Gardener/ Groundskeeper Facilities Gardening ECC 3593
Clark Jacqueline Senior Secretary Student Development & Matriculation B201 3709
Clever Jarrod Student Services Technician Veterans A241 3504
Cordeiro Al Micro Specialist Supervisor TSG LRC bungalow 3109
Cressy June Lead Production Services Assistant Digital Print Production & Mailroom Services R115 3444
Custodio Kathleen Administrative Technician Institutional Effectiveness L116 4032
D'Ambro Joseph Senior Student Services Assistant Transfer & Career Center A301 3722
Danese Ernest Broadcast Operating Specialist KSDS C125 3162
Davis Lilia Student Services Technician Admissions A241 3470
Day, Jr Alan Custodian I Facilities Services M102 3537
de Alba Ana Production Services Assistant Digital Print Production & Mailroom Services R115 3444
De Rosa Rogerio Custodian I Facilities Services M102 3537
Delgado Maria Elena Program Director Price Scholarships MS423 3244
Devers Stephen Custodian I Facilities Services M102 3537
Dhanifu Ronald Broadcast Operations Specialist KSDS    
Diosa Jose Custodian I Facilities Services M102 3537
Disnew Marie Clerical Assistant Business/SIFE BT313A 3071
Dolfo Jessica Student Services Technician First Year Services A213 3287
Donato Javier Custodian I Facilities Services M102 3537
Dunham Jerry Custodian I Facilities Services M102 3537
Duong Son Instructional Lab Technician Electronics   3253
Dupard Edwidge Student Services Technician First Year Services A313 3851
Ebner Leslie Administrative Technician Radio and Television/KSDS C102 3631
Eddington Bernetta Account Clerk Senior Accounting B-203 3458
Edge Leo Facilities Supervisor I Facilities Services M102 3537
Einstein Ken District Network Specialist Supervisor IT Center LRC bungalow 3521
English Lionel Textbook Buyer Bookstore B105 3548
Erbacher Teresa Clerical Assistant Admissions A241 3475
Fernandez Patricia Digital Print Production & Mailroom Services Supervisor Digital Print Production & Mailroom Services R115 3444
Fernandez Richard Instructional Assistant Library LRC  
Fine Tom Manager Prop S/N Prop S/N PM-13 3096
Flanagan Erin Executive Assistantt to the President President's Office A322 3453
Flores Eric Senior Student Services Assistant Counseling M205 3274
Fox Chad Lead Broadcast Operations Specialist KSDS   3090
Franklin Todd Custodian I Facilities Services M102 3537
Garber Jesse Campus-based Research Associate Research L116  
Garcia Iramarie Clerical Assistant CACT AH102 3080
Garcia Kitz Senior Secretary Sch of Health, Exercise Science, and Athletics P219 3489
Garduno Elena Senior Student Services Assistant Admissions A241 3475
Garibay Susanna Student Assistant Technician Financial Aid A270 3501
Gomez Gustavo Athletic Equipment Attendant Athletics P3-117 3120
Gonzales Lydia Administrative Secretary VP Instructional Services A222 3523
Gonzalez Daniel Instructional Support Supervisor Library R202 3869
Gradilla John Student Services Assistant Counseling E2 3276
Green Tammy Sales Clerk Bookstore B105 3564
Gregorio Cesar Stock Clerk I Stockroom AH218 3291
Gumapas Cesar Public Information Officer Communications A324 3911
Habeck Kimberly Athletic Equipment Attendant Athletics P110 3707
Hamilton Jacqueline Custodian I Facilities Services M102 3537
Hammond, Sr Edward Custodial Supervisor II Facilities Services M102 3537
Headtke Ed Sergeant College Police V117 3461
Hedayat Blanca Production Services Assistant Digital print Production & Mailroom Services R115 3444
Hernandez Rachel Student Services Assistant Admisisons A241 3475
Herring Theodore Broadcast Operating Specialist KSDS C125 3162
Hill Josolyn Supervisor I Counseling A366 3671
Holloway Joan Senior Food Services Worker Food Services    
Hurst Robert District Network Specialist IT Center LRC bungalow 3521
Ignacio Jennifer Media Technician Library R202A 3321
Iwuaba Cyprian Custodian Facilities Services M102 3537
Jackson Terri Student Assistant Technician EOPS L117F 3209
Juarez Rudy Media Clerk Library LRC 3321
Kapchinsky Svetlana (Lana) Senior Student Services Assistant Admissions A241 3475
Kennedy Brianne Coordinator DSPS A122 3513
Kennemer Susana Student Assistant Technician Financial Aid A270 3501
Kocherhans Joseph Broadcast Operations Specialist KSDS C125 3068
Lard Curtis Custodial Crewleader Facilities Services M102 3537
Laredo Cynthia Senior Clerical Assistant Tutorial Center L205 3685
LaRue Kim Graphic Designer Communications MS150  
Lewis Guillermina Media Technician Library R202 3421
Lindsey Ozzie Custodian I Facilities Services M102 3537
Lollis Jeffrey Broadcast Operating Specialist Radio and Television C125 3162
Long Rose Instructional Assistant Child Development F Bldg 3205
Lopez Sonia Student Services Assistant Records A241 3475
Lozares Robert Custodial Crewleader Facilities Gardening M102 3593
Ly Daniel Bookstore Sales Clerk Bookstore B105 3549
Lynch Andy Theatre Technician Theatre C106D 3508
Manatad Felix Custodian I Facilities Services M102 3537
Margetta Vince Food Service Supervisor Food Services   3850
Marquez Enriquez Food Service Worker Food Services   3850
Martinez Juan Custodian Facilities Services M102 3537
Mason Rita Senior Clerical Assistant Cosmetology V104 3104
McClain Terrellray Instructional Lab Technician Computer Science Sch of Business, Information Technology, & Cosmetology BT215 3770
McLemore Pamela Senior Student Services Assistant Financial Aid B103 3501
Mello Irene Athletic Equipment Attendant Athletics P3-202A 3034/ 3750
Mendoza Lorenza Student Services Assistant Financial Aid A270 3501
Meza Dora Student Services Supervisor I Admissions A241 3470
Michalowski Sonya Senior Clerical Assistant Facilities Services M102 3537
Michel Edward Senior Custodial Crewleader Facilities Services M102 3537
Millan Maritza Revenue Assistant Bookstore B105 3548
Miller Benard Custodian I Facilities Services M102 3537
Mohseni Shirin Accounting Supervisor Accounting B203C 3458
Monsen Roseana Instructional Lab Technician Child Development F Bldg 3205
Montano Sofia Student Services Technician Financial Aid A270 3501
Morado Jacqueline Custodian I Facilities Services M102 3537
Morelas-Sapien Edie Student Services Assistant Counseling A366 3540
Morgan Brent Custodian Facilities Services M102 3537
Morgan Byron Instructional Lab Technician Environmental Control/HVAC/R   3259
Mouer Kamini Administrative Technician Instruction A222 3526
Murray Larry Broadcast Operating Specialist Radio and Television C125 3162
Najimy Temmy Senior Secretary Sch of Informaiton and Learning Technology R202D 3870
Nasrawi Majeda Instructional Support Supervisor ILC & Office of Classroom Technology R106B 3766
Navarro Cecilia Student Assistant Technician Financial Aid A270 3501
Niemela Tanya Senior Account Clerk Accounting B203 3458
Noel Sammie Assistant Supervisor Bookstore B105 3548
Ochoa Alejandra Clerical Assistant Senior College Police V117 3462
Oldham Lori Supervisor Student Affairs M204A 3106
Olson Kevin Sergeant College Police V117 3461
Ortegon Elda Instructional Assistant Child Development F Bldg 3205
Overath Bassa   Facilities Services M102 3537
Oviedo Arlene Student Services Assistant Financial Aid A270 3501
Partosan Paterno Custodian I Facilities Services M102 3537
Patton Janay Senior Student Services Assistant Records A241 3474
Payne Awana Student Services Technician EOPS A354 3209
Perry Joshua Instructional Lab Technician Machine Shop   3659
Pinnell Karen Accounting Technician Business Services T160 3428
Pittman Maria Student Services Assistant Financial Aid A270 3501
Ponce Kenia Administrative Technician Business Services T160 3428
Porter Dee Dee Bookstore Supervisor Bookstore B105 3976
Poston Kenneth Radio Station Operations Supervisor Radio and Television/KSDS L115 3760
Potter Tyrone Custodian I Facilities Services M102

3537

Prater Dena Administrative Secretary Business Services T160

3878

Pugnier Patricia Instructional Assistant Office Systems Business BT Bldg 3770
Ramirez Sylvia Administrative Technician Student Affairs M200 3498
Rangel-Salas Sylvia Food Service Worker Food Services   3415
Rauch Anthony Custodian I Facilities Services M102 3537
Ray Lori Athletic Trainer Health/Exercise Science Program P126 3034/ 3750
Rice Scottie Chief Broadcast Engineer Radio and Television    
Rincon Alisia Supervisor Financial Aid A270 3344
Rivers Murjaz Senior Clerical Assistant Student Health Center E1 3450
Rodriguez Gail Senior Secretary Student Affairs M204 3982
Rodriguez Marian Student Services Assistant Student Affairs M200 3498
Rofaeel Nisreen Student Services Assistant Counseling A366 3540
Romero Yanira Administrative Technician CalWORKs A354 3797
Rovatsos Michael Lead Broadcast Operations Specialist Radio and Television/ KSDS C127D 3760
Russell Claudia Lead Broadcast Operations Specialist Radio and Television/ KSDS C125 3060
Ruston Brett Instructional Lab Technician Biology/ Chemistry A205/ M217 3338/ 3341
Ruvalcaba Jose Instructional Lab Technician CIS TSG LRC bungalow 3636
Ryan Sean Instructional Lab Technician OCTM R104 3687
Sambrano Steven Grounds Crewleader Facilities Gardening M102 3593
Sanchez Gregory Financial Aid Manager Financial Aid B103 3354
Sandoval Eric Instructional Lab Technican OCTM R104 3085
Sataua Maria Instructional Lab Technician CIS TSG LRC bungalow 3636
Schmeltz Yvonne Senior Secretary Schl Arts, Humanities & Communications AH519A 3522
Schroeder Richard Instructional Lab Technician Chemistry   3639
Sebring Edward Instructional Lab Technician Chemistry S Bldg 3342
Silas Myrtle Student Services Assistant EOPS L117 3209
Sim Neary Senior Secretary Schl Behavioral & Social Sciences and Consumer & Family Studies MS551 3207
Sokanthong Roger   Facilities Gardening ECC 3593
Soria Caroline Athletic Groundskeeper Athletics P3-202B 3840
Soto Megan Supervisor II Admission & Records/ Veterans A241 3473
Soukhaseum Anourack (Lance) Director Tutorial Center L205H 3685
Steininger Laura Instructional Lab Technician Biology   3254
Stewart Rochelle Food Service Worker Food Services   3415
Sturkey Brenda Business Offices Support Supervisor Business Services T160 3428
Taylor Joan Production Services Assistant Digital Print Production & Mailroom Services R114 3224
Testado Angela Administrative Technician Instruction A103A1 3943
Thibeault Cecilia Administrative Technician Business Services T160 3428
Thibeault Richard Network Specialist TSG LRC bungalow 3636
Tirpak Andrew Athletic Groundskeeper Health, Exercise Sciences & Athletics P3-202B 3840
Titus Joe Custodian I Facilities Services M102 3537
Torres Brenda Student Services Technician First Year Services L112 3674
Traylor Alan Senior Tutor English Center L209 3633
Tubon George Instructional Lab Tech Photo Photography V504 3281
Valdez Cecilia Student Services Assistant Financial Aid/ Continuing Education A270 3991
van Saanen Desiree Administrative Secretary VP Office, Student Services R111 3464
Vargas Carolina Student Services Technician Veterans A241 3475
Vargas Elizabeth Director Upward Bound A213 3394
Vidrio Carlota Secretary Senior Sch of Business, Information Technology, & Cosmetology BT215 3488
Villaboy Itza Student Services Assistant Financial Aid B103 3501
Villaescusa Carlos   Facilities Gardening M102 3593
Vincej Adam   Facilities Services M102 3537
Vu Muu Instructional Lab Technician Biology S Bldg 3255
Watts Richard Food Service Worker Stock Clerk Food Service D113 3852
Werdick-Stillson Kimberly Landscape Supervisor Facilities Services M102 3537
Wilmer Robert Custodian I Facilities Services M102 3537
Woodward Kathleen Administrative Technician Mathematics